גדר הפרדה בין שכנים – איך לבחור?

גדר הפרדה בין שכנים

הגבהת גדר בין שכנים מספקת פרטיות, בטיחות ושלל יתרונות נוספים. מה כדאי לקחת בחשבון כדי לבחור גדר דקורטיבית לגינה שלכם? הכנו לכם מדריך קצר

גם אם יש לכם את השכנים הכי טובים בעולם, והאווירה בשכונה נפלאה, התקנת גדרות לגינה היא אפשרות שכדאי לכם לשקול. גדר הפרדה בין שכנים יכולה לסייע במספר דרכים, ואנחנו כאן כדי לעזור לכם לבחור גדר לחצר בהתאם לצרכים שלכם.

למה כדאי להתקין גדר הפרדה בין שכנים?

 • פרטיות – כאשר אתם יוצאים החוצה לחצר, אתם עדיין נמצאים בגבולות הבית שלכם. במילים אחרות, אתם עדיין אמורים להרגיש שאתם במקום הבטוח שלכם, ולהתנהל מבלי להרגיש חשופים בצורה כזו או אחרת. גם אם אין לכם שום דבר להסתיר, אתם בוודאי לא רוצים את עיני השכנים עליכם בכל פעם שאתם רוצים לאכול או להשתזף בחצר. אם כבר יש לכם גדר לחצר אך היא עדיין לא מספקת מספיק פרטיות, הגבהת גדר הפרדה בין שכנים עשויה לעזור.
 • בטיחותגדרות לגינה יכולות לשמור עליכם. ראשית, הן פועלות בתור גורם מרתיע מפני פורצים ופולשים אחרים, בעיקר אם קשה לטפס עליהן. מעבר לזה, הן מונעות כניסה של בעלי חיים שונים, שיכולים להזיק שלכם, לילדים או לחיות מחמד.
 • גידור לכלב – אם כבר חיות מחמד, אם יש לכם כלב אתם בוודאי רוצים שיהיה לו מרחב לרוץ ולהשתעשע מחול בית. עם זאת, אתם לא יכולים להרשות לו לרוץ ללא שליטה בחצר השכנה. גדר הפרדה בין שכנים תפתור את הבעיה הזו.
 • אסתטיקה – גדר דקורטיבית לגינה יכולה להחמיא מאוד למראה החצר, ואף לשדרג את עיצוב החלק החיצוני של הבית שלכם. אתם יכולים לבחור מבין מגוון סגנונות, על מנת למצוא את זה שמתאים לבית, להעדפות ולצרכים שלכם.
 • גבולות ברורים – גדר לחצר מגדירה בדיוק היכן מסתיים הנכס, ומונע משכנים לא נעימים לנסות לחדור לשטח שלכם. כמו כן, היא מקלה עליכם לדעת עם כמה מקום יש לכם לעבוד, במקרים בהם אתם רוצים לעצב מחדש או להתקין בריכה בחצר.
 • מניעת רעשים – התקנת או הגבהת גדר בין שכנים יכולה לשמש כמחסום קול. היא מונעת מרעשים של בנייה, מכוניות, מוזיקה וכו' להגיע אליכם.
 • השבחת הנכס – גדר דקורטיבית לגינה מוסיפה ערך לבית שלכם. זו השקעה שמספקת כל כך הרבה יתרונות, ומשתלמת כאשר רוצים למכור. למעשה, התקנת גדר אלומיניום או מחומר אחר היא אחת ההשקעות הטובות ביותר שניתן לעשות בבית.

מה החוק אומר לגבי גדר לחצר בין בתים?

בחירת גדר הפרדה בין שכנים כרוכה בשיתוף פעולה, ביניכם לבין השכנים שעתידים להימצא מן העבר השני של הגדר. מכיוון שהיא משפיעה באותה מידה על שני הצדדים, גדר לחצר לא יכולה להיבחר על ידכם באופן בלעדי.

למעשה, החוק בארץ מגדיר בצורה מאוד ברורה את התחום הזה, ואת האופן שבו שכנים צריכים לפעול.

החוק הכי רלבנטי לנושא הזה הוא חוק המקרקעין. במסגרתו, מוגדר כי גדרות לגינה או כל אמצעי אחר להפרדה בין שני חלקים של קרקע (יכולים להיות גם קירות), הן נכסים בבעלות משותפת של שני השכנים שחולקים אותן.

כלומר, לפי החוק יש להתחלק בהוצאות ההתקנה, וכן בכל הוצאות שעשויות להיגרם עבור תיקון, שדרוג וכו'. על מנת לתחזק את הגדר בצורה יעילה ביחד, אתם יכולים לערוך הסכם מסודר עם השכנים ולקבוע חלוקת הוצאות כראות עיניכם. בהיעדר הסכם כזה, ההוצאות צריכות להתחלק שווה בשווה.

כמובן ששני הצדדים רשאים להשתמש בגדר עבור הצורך המקורי שלה – שמירה על פרטיות, בטיחות וכו' – וגם עבור שימושים נוספים, למשל, אפשר לתלות באמצעותה ערסל בחצר, או להשתמש בה בעיקר בתור גדר דקורטיבית לגינה ולתלות עליה תמונות.

גדרות לגינה – אילו חומרים מומלצים?

יש מספר שיקולים חשובים בבחירת גדר הפרדה בין שכנים. בהתאם להעדפות שלכם (ושל השכנים) עליכם להחליט על צבע, עיצוב, גובה ומשתנים נוספים.

אחד המשתנים הכי חשובים הוא החומר, ממנו עשויה הגדר. קיימים כל מיני חומרים בעלי יתרונות וחסרונות מסוימים, כמו למשל גדר אלומיניום או מתכת אחרת. עם זאת, אין ספק שיש חומר אחד שעדיף על כל האחרים ומהווה את הבחירה הטובה ביותר: פולימר ויניל.

אלה היתרונות של גדר PVC לגינה:

 • עמידות גבוהה – מדובר בחומר איכותי ויציב מאוד, אשר מסוגל לעמוד בתנאי מזג אוויר שונים ולהחזיק מעמד לאורך שנים ארוכות.
 • תחזוקה נמוכה – לא רק שגדר מפולימר ויניל נשמרת לטווח ארוך, אתם למעשה לא צריכים לעשות שום דבר לשם כך. החומר לא מצריך תיקונים (אלא אם הגדר נפגמת באופן פעיל כלשהו) וגם לא צביעה מחדש. זוהי תכונה חשובה לכל מוצר, בוודאי כזה שאת הבעלות עליו אתם חולקים עם השכנים, וצריכים לבצע הוצאות משותפות עבור תחזוקה.
 • ניקוי פשוט – לא רק שלא נדרשת תחזוקה מיוחדת, גם קל מאוד לשמור על מראה נקי ויפה של הגדר, באמצעות שימוש בצינור מים.
 • אטימות גבוהה – חומר אטום מאפשר לגדר לתפקד בדיוק באופן שאתם צריכים: למנוע חדירה של אנשים או רעשים, לספק פרטיות מקסימלית וגם אלגנטיות ברמה הגבוהה ביותר.

גדר הפרדה בין שכנים בפנסי

אצלנו בפנסי גדרות תמצאו גדרות לגינה באיכות הגבוהה ביותר, אשר עומדות בתקנים הכי מחמירים. אתם מוזמנים לבחור גדר לחצר בהתאם לצרכים שלכם, ואנחנו נגיע להתקין אותה בכל הארץ, תוך הענקת שירות מצוין ומהיר.

תוכן עניינים
רוצים גדר מושלמת לבית ?

השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם ונתאים לכם את הגדר המושלמת עבורכם

More articles
רוצים גדר מושלמת לבית ?

השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם ונתאים
לכם את הגדר המושלמת עבורכם.

מינימום להזמנה : 25 מטר גדר .